close
دانلود فیلم
ایجاد چمنزار / زمين يخی / برگرداندن گوشه عكس
درفتوشاپ ترفندهای مختلفی برای ایجادتغییرات روی تصاویر وجود دارد ،مادراین جلسه 3ترفند ایجاد     چمنزار  / زمين يخی /  برگرداندن گوشه عكس را آموزش می دهیم
چمنزار
1) يک فايل جديد در اندازه دلخواه بسازيد.
2) در قسمت انتخاب رنگ، رنگ پس زمينه را 336600 و رنگ روی کار را 669900 انتخاب کنيد.
3) Filter>Render>Clouds را اجرا کنيد.
4) Filter>Noise>Add noise را با مقادير: Amount=30, Gaussion, Monochrome اجرا کنيد.
5) Filter>Stylize>Wind را با انتخاب Stagger و From Right به تعداد 4 بار پشت سر هم اجرا کنيد. ( يا پس از يک بار اجرا 3 بار Ctrl+F را فشار دهيد.)
6) Filter>Disort>Twirl را با مقدار 50 درجه اعمال کنيد.
7) Filter>Stylize>Wind را با متد Stagger و جهت From Right اجرا کنيد.
8) Image>Rotate Canvas>90 CW
9) خيلی ساده بود اين طور نيست؟ شما ميتوانيد با رنگ های ديگر و Clouds های متفاوت آن را اجرا کنيد.
زمينه يخي (Icybackground)

۱- صفحه ای را در اندازه ۴۰۰ × ۴۰۰ پيکسل با زمينه ای سفيد باز کنيد. با فشار دادن کليد D رنگهای Foreground و background را به حالت اوليه بيرون آوريد. سپس به منوی فيلتر رفته و گزينه Render > Clouds را انتخاب کنيد. بعد از آن به Image > Adjustment > Auto contrast برويد.
۲- يک لايه جديد ساخته و با رنگ آبی آنرا پر کنيد، سپس Set آن لايه را به Color تغيير داده و با فشار دادن کليدهای Ctrl+E دو لايه را به همديگر ادغام (Merge) کنيد.
۳- يک کپی از آن لايه (Layer> Dublicate layer) بگيريد، بعد به منوی فيلتر رفته و گزينه Artistic>Plastic را انتخاب کرده و موارد زير را تغيير داهيد:
Highlight Strength = 15, Detail=9, Smoothness=7
۴- با فشار دادن کليدهای Ctrl+L بروی دو لايه موجود اعمال کيند. سپس Set لايه بالا را به Overlay تغيير دهيد.
۵- با انتخاب لايه بالايی به منوی فيلتر رفته و Distor >Polar Cooordinates را انتخاب و گزينه Option را به Polar to rectanular تغيير دهيد.
۶- به منوی فيلتر رفته و گزينه Stylize> Wind را انتخاب کرده و Wind from the left انتخاب کنيد. سپس Set لايه را به Lighten تغيير دهيد.
۷- يک لايه جديد بسازيد و آنرا با رنگ آبی پر کنيد، سپس Set لايه را به Color تغيير دهيد و بعد از آن تصوير خود را بچرخانيد.
بعد از اينکه شما تمامی مراحل بالا را انجام داديد شکلی نزديک به شکل پايين خواهيد داشت. البته شما با هر بار تکرار اشکال مختلفی خواهيد داشت.
۱- صفحه اي به اندازه ۵۰۰ × ۵۰۰ پيکسل (دلخواه) باز کنيد. سپس يک لايه جديد (لايه شماره ۱) بسازيد. (Layer> New Layer ) کليد D را بروي صفحه کليد فشار دهيد تا رنگهاي Foreground & Background به حالت اوليه خود (يعني رنگ سياه و سفيد) برگردند. بعد از آن لايه جديد را با رنگ سياه پر کنيد (Edit > Fill).
۲- عکسي را به اندازه ۵۰۰ × ۵۰۰ باز کنيد. با گرفتن Crtl +A ) Select > All) عکس را به حالت انتخاب بيرون آورده، سپس با گرفتن کليد Ctrl +C عکس را کپي کرده و در صفحه قبل (Paste (Ctrl + V کنيد. (لايه شماره ۲)
۳- دوباره يک لايه جديد (لايه شماره ۳) بسازيد. با استفاده از ابزار Polygonal lasso مثلثي بسازيد. براي ساخت مثلث بايد در بالا گوشه راست کليد کرده و سپس موس را به سمت پايين کشيده و در گوشه پايين دوباره کليک مي کنيد و از آنجا دوباره به بالا و گوشه راست بر ميگرديد. با اين کار مثلثي ساخته مي شود.
۴- دوباره يک لايه جديد (لايه شماره ۴) ساخته و بروي ابزار rectangle marquee کليک کرده و مستطيل را در سمت راست عکس مي سازديد. با زدن کليد D رنگهاي Foreground & Background را به حالت اوليه بيرون آورده و سپس بروي ابزار gradient کليک ميکنيد و گزينه Foreground & Background را انتخاب مي کنيد.

با گرفتن کليد Shift خطي را به صورت افقي مي کشيد. بعد به گزينه Edit> Transform> Perspective رفته
سپس قسمت بالا رو به هم نزديک کرده تا در نقطه مياني به همديگر برسند. سپس آن را از حالت انتخاب بيرون مي آوريد.
۵- بعد از آن به گزينه Edit> Transform> rotate رفته با استفاده از ابزار Move حرکت گوشه بالايي مثلث ساخته شده را به بالا گوشه راست وصل مي کنيم.
۶- با استفاده از ابزار Ellipticle marquee دايره اي در پايين مثلث ميسازم و سپس با فشار دادن کليد delete آنرا حذف مي کنيم، بعد آنرا از حالت انتخالب بيرون مي آوريم.
۷- با دبل کليک کرده بروي روي لايه شماره ۴ پنچره اي باز خواهد شد. سپس بروي drop shadow موارد زير را عوض کنيد.
Multiple
opacity 75%
Angle 90
Distance 20
Size 10
بعد از اينکه اين مراحل را گذرانيد عکس شما آماده خواهد بود و شما مي توانيد عکسهاي ديگر را به اندازه دلخواه خود تغيير دهيد.
 

لینک کوتاه پست
مطالب مرتبط با پست جاری
 • نکات مهم
  1- لطفا نظر خود را با زبان فارسی بیان کنید
  2- رایتم نظرات اسپم و تبلیغی شما را تایید نمی کند
  3- لطفا نظرات شما بدون ابهام و واضح باشد
 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید